Gropa gjigande gëlltit makinat në parkingun e spitalit

Një gropë e madhe u hap në parkingun e Qendrës Mjekësore Shaare Zedek në Jeruzalem të hënën pasdite, duke gëlltitur një numër makinash dhe duke bërë që shërbimet e urgjencës të shkojnë drejt e në zonë.

Shtatë kamionë zjarrfikës nxituan në vendin e ngjarjes. Nuk kishte lëndime në incident, raportojnë mediet izraelite.

Gropa thithëse besohet të jetë formuar si rezultat i punës pranë godinës për një rrugë të re në hyrje të Jeruzalemit. Një tunel në ndërtim e sipër, i cili shkon gjithashtu nën spital dhe parking, ishte shembur pjesërisht.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement