EMRAT/ Kush është 45-vjeçari që u vra në Peqin, shoku e qëlloi pas një konflikti për…

Një vrasje me armë është regjistruar në Peqin. Ngjarja në fshatin Pajovë.

Mesohet se Ylber Xhahysa, 45 vjeç mbeti i vrarë sot pas një konflikti me të njohurin e tij Leonard Bashaliu. Maska.al ka zbardhur emrat e viktimës dhe autorit të dyshuar të vrasjes që u arrestua pak minuta pas krimit. Xhahysa ishte pronar i një studio Tv Kabllor në Pajovë Peqin.
Mësohet se autori dhe viktima ishin të njohur dhe miq me njeri-tjetrin dhe 45-vjeçari Xhahysa kishte shkuar mëngjesin e sotëm pranë banesës së 40-vjeçarit Bashaliu në fshatin Gjoçaj ku dyshohet se ka ndodhur dhe konflikti për motive të dobëta.

 

Lexo edhe..

Krimi “pushton” vendin/ Ndërron jetë 45-vjeçari pas plagosjes me armë zjarri

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement