Zgjedhjet në PD/ Duma: Basha nuk i trembet procesit!

 

E ftuar në studiot e SYRI TV me moderatoren Juli Kristafi, deputetja e zgjedhur e PD, Grida Duma ka folur mbi parregullsitë në zgjedhjet e 25 prillit dhe garën në Partinë Demokratike.

Duma: Në disa takime me demokratët ku unë kam marrë pjesë, kam dëgjuar se asgjë nuk do lihet nga mundësia dhe forca për tu përballur me një opozitë me shumë dimensione. Gjithmonë kam dashur një opozitë me shumë dimensione. Vendimet që janë marrë në PD janë marrë me votë mazhorative. Për sa i përket përgjegjësisë, ne të gjithë e dimë që kur hynë në politikë, vepron kartoni i mazhorancës.

Jam në koherencë absolute me veten. Mundësia për të folur në forumet e PD është normale objektive dhe e hapur. Kur Grida Duma thotë diçka, edhe pse jam zgjatur 20 a 30 minuta, pas kësaj mbledhja ka vijuar me votim. Secili ka vendin e vetë brenda partisë.

Nuk e pranojë që ‘un nuk flas se nuk dëgjohem’, por duhet të flasësh që të dëgjohesh.

Kristafi: Për çfarë i duhet PD një kryetar që nuk e sjell në pushtet?

Duma: Nuk është çështja se kush e ka fajin por kush e mban përgjegjësinë. Zoti Basha po i drejtohet edhe më shpejtë anatësisë së PD për të mbajtur përgjegjësinë e veprimeve të veta.

Në momentin që pas 25 prillit, pati disa pretendime që në këtë moment Lulzim Basha duhet të ikë, ai shpjeton procesin në mënyrë që ai të mos marrë rrugët. Nuk i trembet procesit por del para demokratëve që marrë përgjegjësitë, jo ta ngadalësojë.

Në momentin e vetë të vështirë pas 25 prillit, kur PD po mbanë mbi supe dinamikën e vështirë, shqiptarët e dinë se çfarë ka ndodhur para ditës së zgjedhjeve.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement