Vransira dhe reshje shiu, njihuni me parashikimin e motit

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu me stuhi të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:

Zona malore       13/25°C

Zona e ulët         14/28°C

Zona bregdetare  16/27 °C

Kosova, e hënë, 7 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu me stuhi. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 13 °C  në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 24 °C.

E martë, 8 qershor 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare  dhe reshje shiu të herëpashershme. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:

Zona malore       11/22°C

Zona e ulët         14/27°C

Zona bregdetare  16/26 °C/ Sipas RTSH

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement