Njeriu më i pasur në botë investon 187 miliardë dollarë për të shkuar në Hënë

Jeff Bezos njeriu më i pasur në botë do të shkojë në Hënë muajin tjetër.

Miliarderi 57 vjeçari do të bëjë udhëtimin e parë të ‘New Shepard’ me një anije kozmike e bërë nga kompania e tij, Blue Origin.

Ai ka investuar me një vlerë prej 187 miliardë dollarësh.

“Që kur isha pesë vjeç, kam ëndërruar të udhëtoj në hapësirë” njoftoi Bezos në Instagram.

“Me 20 korrik do të bëj udhëtimin me vëllain tim. Aventura më e madhe, me mikun tim më të mirë”.

Udhëtimi do të jetë 11 minutësh dhe është vendosur të kalojë 60 milje mbi Tokë.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement