Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë deri më 14 qershor

 

Greqia ka shtyrë vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor.

Edhe në ditët në vijim do të vijojnë kuotat e kufizuara të udhëtarëve nga Shqipëria, vetëm të atyre që disponojnë leje qëndrimi në Greqi, kanë dyshtetësi apo minoritarët grekë të Shqipërisë.

Sipas autoriteteve vendase, në doganat greke do të lejohen, nga Kakavija 400 persona, nga Kapshtica 400 punonjës sezonalë.

Për herë të parë që nga marsi i 2020 hapet dogana e Qafë Botës me kapacitet deri në 250 persona në ditë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement