Tërmet i fortë që në mjes, tronditet Greqia

Greqia është goditur mëngjesin e së premtes nga një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 04:00 , 22 kilometra në juglindje të Heraklion.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia u vlerësua në 14.9 km. Fatmirësisht nuk janë raportuar dëme në njerëz.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement