Rama mbërrin në Turqi, tregon arsyen e vizitës dyditore në Ankara

 

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Turqi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa ditën e sotme ka mbërritur në Ankara.

”Ankara – Vizitë dyditore për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit dypalësh mes ministrive dhe kontaktet e organizuara me investitorë në teknologji digjitale, turizëm, farmaceutikë, energji, transport”, shkruan Rama në rrjetin social, Facebook.

Rama bën me dije se gjatë vizitës së tij, do të diskutohet për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit dypalësh mes ministrive dhe kontaktet e organizuara me investitorë në fusha të ndryshme si teknologji digjitale, turizëm, farmaceutikë, energji, dhe transport.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement