Ariu teton t’i futet në oborr e t’i sulmojë qentë, 17-vjeçarja bën aktin heroik

Një adoleshente në Kaliforni është përgëzuar së tepërmi për guximin që ka treguar.

Kjo, pasi ajo me mjaft trimëri ka larguar nga shtëpia një ari që tentoi të hynte e të sulmonte qentë e saj.

Në videon e bërë virale në rrjet, shihet se si ariu tenton të futet në shtëpi, ndërsa dy qentë e shtëpisë së vajzës, i kundërpërgjigjen duke lehur.

Në momentin që ariu, tenton t’i vërsulet njëri prej qenve, 17-vjeçarja Hailey Morinico, vrapon me tërë shpejtësinë dhe shtyn kafshën e egër, duke e rrëzuar kështu nga muri.

Kështu ajo largon qentë me shpejtësi, ndërsa ariu ngjitet sërish në mur, por këtë herë pa ndonjë kërcënim. Si pasojë e incidentit, 17-vjeçarja ka pësuar dëmtime të lehta trupore.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement